tajlil
24 آذر 1401 - 15:53

آمادگی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برای اجرای کشت قراردادی گندم آبی

همدان_مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان از آمادگی کامل شرکت برای اجرای کشت قراردادی گندم آبی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز الیاسی با اعلام این خبر افزود: بر اساس تصمیم وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای کشت قراردادی با محوریت گندم آبی در استان همدان، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در زمینه تأمین کودهای کشاورزی اعلام آمادگی کرد تا در چارچوب برنامه کشت قراردادی گندم نسبت به توزیع کودهای کشاورزی اقدام کند.

الیاسی ادامه داد: کشت قراردادی در سطح ۷۲ هزار هکتار از اراضی گندم آبی استان همدان با کمک گروه‌های پشتیبان مانند شرکت بازرگانی دولتی اجرایی می‌شود.

وی همچنین ضمن تأیید مشکلات پیچیده‌ای که در مسیر تأمین کودهای کشاورزی توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بوده است گفت: ظرف مدت یک سال اخیر، قیمت جهانی کودهای فسفاته و پتاسه سه برابر شده است و علی رغم مشکلات بودجه‌ای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به موقع کودهای مورد نیاز کشاورزان را تأمین و از این نظر مشکلی جهت اجرای برنامه‌های کشت قراردادی وجود ندارد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان افزود: کشاورزان برای استفاده از این خدمات می‌توانند پس از انعقاد قرارداد با شرکت بازرگانی دولتی ایران به صورت الکترونیکی، با مراجعه به مراکز خدمات کشاورزی، کارگزاران و عاملین فروش شرکت نسبت به دریافت کود شیمیایی خود اقدام کنند.

وی عنوان کرد: در برنامه کشت قراردادی، کشاورزان با پرداخت ۵۰% از مبلغ، کود فسفاته و پتاسه مصرفی خود را تحویل می‌گیرند و ۵۰% باقیمانده بهای کود را در زمان برداشت محصول تسویه می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 912797