tajlil
08 بهمن 1401 - 14:58

مصوبات سفرهای رئیس‌جمهور به 4 شهرستان استان تهران چه بود؟

رئیس‌جمهور از 19 آبان تا 15 دی امسال، به چهار شهرستان رباط‌کریم، اسلامشهر، پاکدشت و بهارستان در استان تهران سفر کرد و دستوراتی را برای رفع مشکلات و اجرای پروژه‌ها در این مناطق صادر کرد.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور از 19 آبان تا 15 دی امسال، به چهار شهرستان رباط‌کریم، اسلامشهر، پاکدشت و بهارستان ر استان تهران سفر کرد و در جریان آخرین امور جاری این شهرستان‌ها قرار گرفت و با مردم این مناطق دیدار و گفت‌وگو کرد.

پیش از این محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، خبر داده بود که به دلیل اهمیت استان تهران، سفرهای رئیس‌جمهور در استان تهران توزیع شده تا در چند نوبت اتفاق بیافتد.

وی افزوده بود: فلسفه این حضور متعدد به این خاطر است که استان تهران دارای تراکم و تمرکز جمعیت است، به گونه‌ای که بعضاً هر شهرستان آن اندازه یک استان جمعیت دارد.

در ادامه به بررسی اهم مصوبات و وعده‌های داده شده در 4 سفر اخیر رئیس‌جمهور به شهرستان‌های استان تهران پرداخته‌ایم:

1- سفر به پاکدشت/ دستور برای رفع مشکلات پروژه‌های خط انتقال پساب بهداشتی فاضلاب ری و کمربندی جنوبی پاکدشت

رئیس‌جمهور 19 آبان امسال به شهرستان پاکدشت سفر کرد و در جریان پروژه‌های خط انتقال پساب بهداشتی فاضلاب تصفیه‌خانه ری و کمربندی جنوبی در حال احداث پاکدشت قرار گرفت.

رئیسی با اشاره به مشکل تملیک اراضی در این پروژه‌ها و مطالبات مردم به معاون اجرایی مأموریت داد تا با ارزیابی و برآوردهای دقیق نسبت به تخصیص بودجه و رفع مشکل این پروژه‌ها اقدام کند تا مردم شاهد گشایش و بن‌بست‌شکنی در این پروژه‌های معطل مانده باشند.

دستور رئیسی برای تأمین اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه توسعه بیمارستان زعیم پاکدشت

رئیس‌جمهور در ادامه این سفر و در جریان بازدید از پروژه توسعه بیمارستان زعیم شهرستان پاکدشت که با همراهی وزیر بهداشت و معاون اجرایی رئیس‌جمهور صورت گرفت، دستور داد اعتبارات لازم برای تکمیل آن در قالب بودجه مصوبات سفرهای استانی تصویب و مراحل تکمیل آن به فوریت انجام شود.

 

 

2- سفر به اسلامشهر/ تأکید رئیسی بر تسریع در تکمیل بیمارستانی ۴۰۳ تختخوابی اسلامشهر

رئیس‌جمهور در ادامه بازدیدهای میدانی از شهرستان‌های استان تهران صبح روز پنجشنبه (3 آذر) به شهرستان اسلامشهر سفر کرد.

رئیس جمهور در جریان بازدید از پروژه بیمارستانی ۴۰۳ تختخوابی در حال احداث شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه اقدام جهادی مسئولان برای تسریع در تکمیل این پروژه عظیم بسیار ارزشمند است و قطعا مردم نیز قدردان آن خواهند بود، تصریح کرد: «سلامت» از جمله خدماتی است که مستقیماً در سبد خانواده قرار می‌گیرد و قطعاً تکمیل این پروژه و رفع نیاز مردم به خدمات درمانی اقدامی شایسته و ارزشمند خواهد بود.

تأکید بر تخصیص و ارائه تسهیلات به شرکت کیان تایر برای ادامه فعالیت آن

رئیسی در ادامه این سفر در گفت‌وگوی چهره به چهره با جمعی از کارگران کیان تایر به دغدغه کارگران و مسائل و مشکلات معیشتی آنها اشاره کرد و خطاب به مسئولان شهری و مدیرعامل این شرکت تأکید کرد هرچه سریعتر برای پرداخت مطالبات کارگران اقدام شود تا کارگران کیان تایر بتوانند با نشاط و روحیه مضاعف به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس‌جمهور همچنین بر لزوم تخصیص و ارائه تسهیلات به این شرکت برای ادامه روند فعالیت آن تا زمان تعیین تکلیف مالکیت و واگذاری آن تأکید کرد.

 

 

3- سفر به رباط‌کریم/ تکمیل پروژه مترو پرند تا خردادماه سال آینده

رئیس‌جمهور 17 آذرماه سال جاری به شهرستان رباط‌کریم استان تهران سفر کرد.

رئیسی در این سفر و در جریان بازدید از پروژه در حال احداث متروی پرند، مسئولان را مکلف کرد تا به فوریت، بخش باقیمانده این پروژه را تکمیل کنند تا مردم این شهرستان از آن بهره‌مند شوند. مسئولان این پروژه وعده دادند متروی پرند خردادماه سال آینده آماده بهره‌برداری شود.

روند احداث خط متروی پرند از ۱۴ سال پیش آغاز شده و سال‌هاست مردم این شهر چشم انتظار رسیدن قطار مترو به شهرشان هستند.

 

 

افتتاح پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب رباط‌کریم تا پایان امسال

رئیس‌جمهور در ادامه این سفر و در جریان بازدید از پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب رباط‌کریم، مسئولان آن را مکلف کرد با تلاش مضاعف و همت شبانه‌روزی بخش باقیمانده این تصفیه‌خانه را تکمیل و به نتیجه برسانند. بنا به وعده مدیران پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب رباط‌کریم، این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

ایجاد فضای آموزشی مناسب در شهرستان رباط کریم و رفع نواقص بیمارستان حضرت زهرا (سلام‌الله علیها)، ایجاد مجتمع فرهنگی- تفریحی برای جوانان با هدف تقویت نشاط اجتماعی، پیگیری و اجرای دقیق و کامل قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و بررسی امکان ارتقای تقسیمات کشوری در این منطقه از دیگر مواردی بود که رئیس‌جمهور مسئولان شهرستان را به پیگیری و اجرای آن‌ها مکلف کرد.

4- سفر به بهارستان/ تأکید بر تکمیل کلینیک پروژه بیمارستانی حضرت ابوالفضل (علیه السلام) نسیم‌شهر

رئیس‌جمهور در ادامه سفرهای خود به شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان تهران، صبح روز پنجشنبه (15 دی) به شهرستان بهارستان رفت.

رئیس‌جمهور در این سفر در جریان بازدید از پلی‌‌کلینیک در حال ساخت پروژه بیمارستانی حضرت ابوالفضل (علیه السلام) نسیم‌شهر، از مسئولان وزارت بهداشت خواست تا با توجه به محرومیت منطقه و فقدان امکانات درمانی کافی، تلاش کنند کلینیک این بیمارستان طی یکسال آینده به بهره‌برداری رسیده و همچنین ظرفیت مرکز درمانی تأمین اجتماعی این شهر نیز تا یکسال آینده به اندازه ۵۰ تخت افزایش یابد.

احداث بیمارستان حضرت ابوالفضل (علیه السلام) نسیم‌شهر با ظرفیت ۳۵۰ تخت‌خواب نیز قرار است تا پایان سال ۱۴۰۵ به پایان رسیده و این واحد درمانی به بهره‌برداری برسد.

 

 

ساخت ۱۰ مدرسه با ظرفیت ۱۵۰ کلاس درس در شهرستان بهارستان

رئیس‌جمهور در ادامه این سفر در دیدار عمومی با مردم این شهرستان با اشاره به کمبود مراکز آموزشی در شهرستان بهارستان گفت: در جلسه شورای اداری شهرستان مقرر شد به سرعت اقدامات لازم برای ساخت ۱۰ مدرسه با ظرفیت ۱۵۰ کلاس درس برای منطقه انجام شود تا از تراکم تعداد دانش‌آموز در کلاس‌ها کاسته شده و شرایط مطلوب‌تر آموزشی فراهم شود.

رئیسی نکته مهم دیگر را توجه به سلامت جسم و روان جامعه به ویژه جوانان دانست و خاطرنشان کرد: در جلسه شورای اداری همچنین مقرر شد تعدادی سالن ورزشی برای فعالیت‌های ورزشی در این شهرستان احداث شود.

رئیس‌جمهور اجرا و پیگیری طرح‌های مختلف در حوزه‌های کشاورزی، تولیدی، راه‌های ارتباطی، کمربندی و دیگر نیازهای بهارستان را از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در شورای اداری شهرستان عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح‌ها باید با سرعت دنبال شود تا وقتی که دوباره به شهرستان سفر کردیم شاهد باشیم که نیازمندی‌های اولیه مردم با همت دولت و مشارکت خود مردم منطقه به سامان رسیده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002671