tajlil
12 بهمن 1401 - 15:31

کلنگ زنی و افتتاح ۱۷۱ پروژه همزمان با ایام دهه فجر در ملایر

همدان_ فرماندار ملایر گفت: همزمان با ایام دهه فجر ۱۷۱ پروژه با یک‌هزار و ۶۰ میلیارد تومان در این شهرستان فتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

سلمان اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر اظهار کرد: همزمان با این ایام فرخنده ۱۷۱ پروژه در شهرستان ملایر کلنگ زنی و افتتاح می‌شود.

وی افزود: از این تعداد عملیات اجرایی هفت پروژه در ملایر آغاز و ۱۶۴ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار ملایر با اشاره به افتتاح پروژه‌های شاخص در این ایام تصریح کرد: افتتاح طرح توسعه شرکت کیان‌کُرد با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار توسط بخش خصوصی از جمله پروژه‌ها است که با اجرای طرح توسعه این شرکت، سهم ملایر از بازار تولیدی منسوجات لاستیک کشور از ۳۵ درصد به بیش از ۵۵ درصد می‌رسد.

فرماندار ویژه ملایر افتتاح سایت پرتوانگاری محصولات کشاورزی را از دیگر طرح‌های دهه فجر در ملایر برشمرد و گفت: اعتبار ریالی سایت پرتوانگاری محصولات کشاورزی ۲۵۰ میلیارد تومان و ارزی پنج میلیون دلار عنوان است که جمعه همزمان با سومین روز دهه فجر این ۲ پروژه شاخص با حضور استاندار همدان و جمعی از مسئولان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه سایت کیان‌وینسا که سال‌ها تعطیل شده بود، افزود: احیا و به سایت پرتوانگاری محصولات کشاورزی تغییر یافت و توافق‌های لازم و قراردادها با سازمان انرژی اتمی امضا شده که امیدواریم محمد اسلامی، رئیس این سازمان طبق هماهنگی‌های قبلی، برای افتتاح در ملایر حضور پیدا کنند که امیدواریم با راه‌اندازی این سایت برای ملایر به واسطه جهانی شدن انگور و میزان تولید بالای این محصول، حیاتی بتوانیم محصولات کشاورزی را با فناوری‌های نوین پرتوانگاری کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013055