tajlil
08 بهمن 1401 - 12:57

سیاست خارجی راهکارهای موثری را در مقابله با تروریسم دولتی در پیش گیرد

جمعی از تشکل های دانشجویی در بیانیه های جداگانه ای اهانت به ساحت قرآن کریم را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، جمعی از تشکل های دانشجویی در بیانیه های جداگانه ای هتاکی به ساحت قرآن کریم در سوئد را محکوم کردند.

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)  در بخشی از بیانیه خود تاکیده کرده است:  بار دیگر در روزهای اخیر شاهد توهین و هتاکی به ارزش‌های اسلامی و قرآن کریم در قلب اروپا بودیم که موید رفتار دوگانه غربی‌ها در موضوع آزادی اندیشه و بیان است.

 

 دانشجویان انقلابی دانشگاه‌های تهران، ضمن محکومیت و اعلام انزجار از تکرار این هتاکی‌ها، از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سایر دستگاه‌های سیاست خارجی در دُوَل اسلامی درخواست دارند که صرفا به محکومیت لفظی اکتفا نکرده و راهکارهای موثرتری را در مقابله با این تروریسم دولتی در پیش گیرند.

 در پایان یادآور می‌شویم که هتاکی به ارزش‌های اسلامی، حمایت از گروه‌های تروریستی همچون «پ ک ک»، «حرکة النضال» و «مجاهدین خلق»، حمایت از گروه‌های سیاسی افراطی و همچنین بازداشت غیرقانونی «حمید نوری» و برخورد غیرانسانی با وی، تنها گوشه‌ای از دشمنی دولت سوئد با انسانیت، اسلام و ایران اسلامی می‌باشد که قطعا این دشمنی توسط مسلمانان بیدار در سرتاسر دنیا به‌ویژه کشور «سوئد» به نحو مقتضی پاسخ داده خواهد شد.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر نیز  در بیانیه ای تاکید کرد: فیلم منتشر شده از آتش زدن قرآن کریم در بین حفاظت پلیس دولت مزدور سوئد، بار دیگر قلب مسلمانان، متدینین و آزاداندیشان جهان را به آتش کشید و بر تنفر خود نسبت به تظاهر، دو رویی و استبداد نوین غرب دوچندان افزود.

 سال‌ها است که بوی تعفن این نسخه نوین زندگی که برای مردم دنیا پیچیده‌اید و روش تبعیض‌آمیز حکومت خود بر جهان، ملت‌ها را کلافه کرده و قلوب پراکنده هم مسلکان خویش را دورتر ساخته و مسلمانان، مستضعفین و آزادگان جهان را نزدیک‌تر و استوارتر از همیشه قرار داده است.

به مدد الهی، خداوند تلاش‌های مذبوحانه شما برای ایجاد فضای تنفر و ترس از اسلام را گمراه می‌کند و بار دیگر اراده خود را حاکم می‌کند و اسلام بیش از گذشته بر دل جوانان این کشورها نفوذ خواهد کرد و آنچه را از آن هراس دارند‌، در مقابل چشمان خود خواهند دید. تاریخ مملو است از عبرت و چه کم‌اند عبرت‌گیرندگان. ظالمان همیشه قوانین قرآن را محدودکننده خود می‌دیدند و راهی جز مقابله با آن نمی‌یافتند و گورهای تنگ آنان شهادت بر شکستشان در طول تاریخ خواهند داد. روی صحبت با سردمداران این جریان است، کسانی که در نشریه‌های خود مقدسات مسلمانان را به تمسخر می‌گیرند و حال آنکه اگر از ظلم صیهونیست‌ها بر ملت مظلوم فلسطین بنویسی، شما را آتش‌افروز می‌خوانند.

در پایان متذکر می‌شویم که باید امت اسلام در مقابل دولت‌ها و جریانات انحرافی که قصد اسلام‌هراسی و عادی‌سازی اهانت و توهین به مقدسات مسلمانان را دارند، بایستد. این زنجیره پلید که از سلمان رشدی‌ها شروع شده و با حمایت اسکتبار جهانی سعی در حیات دارد، به قطع در تاریکی مطلق فرو خواهد رفت و اثری از آن نخواهد ماند و نور حق بیش از پیش در جهان گسترش پیدا می‌کند.

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف نیز با صدور بیانیه ای تاکید کرد:‌ اقدامات اتحادیه اروپا که ریشه در اندیشه‌های غیرتوحیدی و دین‌گریزانه دارد، هرگز با تعالیم ادیان الهی قابل جمع نیست. البته این ماجرا مسبوق به سابقه بوده و سالیان گذشته نیز چه در نشریات و بوق‌های تبلیغاتی شیاطین و چه در رفتار برخی سیاسیون غربی نمود داشته است.

تناقض این رفتار آنجا شدت گرفته که تنها در صورت نقد موجودیت هولوکاست، باید منتظر محاکمه و زندان باشی؛ اما در مقابل پس از اقدام هتاکانه رهبر یکی از احزاب راست افراطی دانمارک در سوئد که برای چندمین بار در سالیان اخیر تکرار می‌شود، نه تنها بازخواست و حتی تذکری در کار نیست، بلکه تحت حفاظت پلیس سوئد این حرکت شنیع پشتیبانی می‌شود.

 اینگونه اقدامات که پس از رشد چشمگیر اسلام در جوامع غربی و با هدف تخریب اسلام صورت گرفته، به گونه‌ای اعلام جنگ علیه بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان در سرتاسر جهان است که قطعا به تسریع رشد اسلام در قلب اروپا منجر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1002346